থমকি ৰোৱা নাই বিজেপি : ৬ বজালৈ অসমত কোন সমষ্টিত কোনগৰাকী প্ৰাৰ্থীয়ে অগ্ৰগতি লাভ কৰি আছে?

Please follow and like us:
0


অসমৰ ১৪ টা সমষ্টিত ৫ বজালৈ বিভিন্ন দলৰ অগ্ৰগতি

বিজেপি-৯ টা

কংগ্ৰেছ- ৩ টা

অগপ- শূন্য

এ আই য়ু ডি এফ- ১ টা

অন্যান্য- ১ টা

স্বায়ত্ত শাসিত পৰিষদ লোকসভা সমষ্টিঃ বিজেপিৰ হৰেণ সিং বে কংগ্ৰেছৰ বিৰেণ সিং ইংতিতকৈ ১৮৪৬১১ টা ভোটত অগ্ৰগতি লাভ কৰি আছে।

বৰপেটা লোকসভা সমষ্টিঃ বৰপেটাত কংগ্ৰেছৰ আব্দুল খালেক মিত্ৰজোটৰ অগপৰ প্ৰাৰ্থী কুমাৰ দীপক দাসতকৈ ৮২৯০৮ টা ভোটত আগবাঢ়ি আছে।

ধুবুৰী লোকসভা সমষ্টিঃ এ আই য়ু ডি এফৰ প্ৰাৰ্থী বদৰুদ্দিন আজমল কংগ্ৰেছৰ আবু তাহেৰ বেপাৰীতকৈ ২২৯৪৪৬ টা ভোটত আগবাঢ়ি আছে।

ডিব্রুগড় লোকসভা সমষ্টিঃ ডিব্ৰুগড় লোকসভা সমষ্টিত বিজেপিৰ ৰামেশ্বৰ তেলী কংগ্ৰেছৰ পৱন সিং ঘাটোৱাৰতকৈ ৩৫৭০১১ টা ভোটতত আগবাঢ়ি আছে।

গুৱাহাটী লোকসভা সমষ্টিঃ বিজেপি প্ৰাৰ্থী কুইন কংগ্ৰেছৰ ববিতা শৰ্মাতকৈ ১৮২৭১৯ টা ভোটত আগবাঢ়ি আছে।

যোৰহাটত লোকসভা সমষ্টিঃ বিজেপিৰ প্ৰাৰ্থী তপন কুমাৰ গগৈ কংগ্ৰেছ প্ৰাৰ্থী সুশান্ত বৰগোহাঁইতকৈ ৮২৫০৪ টা ভোটত আগবাঢ়ি আছে।

কলিয়াবৰ লোকসভা সমষ্টিঃ কংগ্ৰেছৰ গৌৰৱ গগৈ মিত্ৰজোটৰ অগপৰ প্ৰাৰ্থী মনিমাধৱ মহন্ততকৈ ১৯৫০৪৬ টা ভোটত আগবাঢ়ি আছে।

কৰিমগঞ্জ লোকসভা সমষ্টিঃ বিজেপিৰ কৃপানাথ মাল্লা এ আই য়ু ডি এফৰ প্ৰাৰ্থী ৰাধেশ্বাম বিশ্বাসতকৈ ২৪০০৮ টা ভোটত আগবাঢ়ি আছে।

কোকৰাঝাৰ লোকসভা সমষ্টিঃ নিৰ্দলীয় প্ৰাৰ্থী নৱ কুমাৰ শৰণীয়া বি পি এফৰ প্ৰমীলা ৰাণী ব্ৰহ্মতকৈ ৪০৯৫৩ টা ভোটত আগবাঢ়ি আছে।

লক্ষীমপুৰ লোকসভা সমষ্টিঃ বিজেপিৰ প্ৰদান বৰুৱা কংগ্ৰেছৰ অনিল বৰগোহাঁইতকৈ ৩৪৫৪২১ টা ভোটত আগবাঢ়ি আছে।

মঙলদৈ লোকসভা সমষ্টিঃ বিজেপি প্ৰাৰ্থী দিলীপ শইকীয়া কংগ্ৰেছৰ ভূৱনেশ্বৰ কলিতাতকৈ ৯৫৪৭০ টা ভোটত আগবাঢ়ি আছে।

নগাঁও লোকসভা সমষ্টিঃ কংগ্ৰেছৰ প্ৰদ্যুত বৰদলৈ বিজেপিৰ প্ৰাৰ্থী ৰূপক শৰ্মাতকৈ ৪৫২৭৫ টা ভোটত আগবাঢ়ি আছে।

শিলচৰত লোকসভা সমষ্টিঃ বিজেপিৰ ৰাজদ্বীপ ৰয় কংগ্ৰেছ প্ৰাথী সুস্মিতা দেৱ বৰ্মনতকৈ ৭০৪২৭ টা ভোটত আগবাঢ়ি আছে।

তেজপুৰ লোকসভা সমষ্টিঃ তেজপুৰত বিজেপি প্ৰাৰ্থী পল্লৱ লোচন দাস কংগ্ৰেছৰ এম জি ভি কে ভানুতকৈ ১৯৪৮৬১ টা ভোটত আগবাঢ়ি আছে।



Source link

Please follow and like us:
0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *